top of page

ציפויי חרסינה (למינייט) - שיניים יפות לחיוך הוליוודי


למעשה ציפויי החרסינה הן פיסות חרסינה דקיקות ועדינות, המודבקות על חזיתות השיניים, ומאפשרות פתרון למגוון רחב מאוד של בעיות אסתטיות והגעה למצב של חיוך מושלם ושיניים יפות:

  1. שחזור והשלמת שיניים שבורות

  2. הארכת שיניים קצרות או שחוקות והשלמתן לאורכן המקורי

  3. יצירת מראה צעיר וחיוני

  4. הרחבת שיניים צרות וסגירת מרווחים הקיימים בין השיניים

  5. הבהרת שיניים באופן קבוע

  6. שינוי צורת השיניים 

תחילת התהליך היא בדיקה כללית שבה מתקבלת תוכנית טיפול כללית (לטיפול בבעיות הנוגעות לבריאות השיניים) ותוכנית טיפול אסתטית (שנוגעת רק לשיפור מראה השיניים והחיוך).

בשלב הבדיקה ניתן לקחת דוגמה של השיניים הקיימות בצורתן הנוכחית וליצור  מודל שידמה את מראה השיניים לאחר הטיפול. (לפני טיפול פיזי בשיניים כמובן)

לאחר קבלת המודל, ניתן לקבל את ההערות וההארות של המתרפא לגבי הצורה וצבע, ולאחר הסכמתו ניתן למעשה להתחיל בטיפול עצמו שכולל: שיוף של השיניים במידה מועטה, הכנת ציפויי שיניים זמניים שילוו את המתרפא עד לפגישה הבאה - ההדבקה הסופית של השיניים היפות החדשות.

ציפויים לשיניים - שאלות ותשובות

 


מה זה למעשה ציפוי חרסינה \ למינייט?
ציפויי החרסינה הן למעשה פיסות חרסינה דקיקות ועדינות, המודבקות על חזיתות השיניים.

למי הציפויים מתאימים?
השימוש בכלי של ציפוי חרסינה לשיניים מאפשר פתרון למגוון רחב מאוד של בעיות אסתטיות:
שחזור והשלמת שיניים שבורות
הארכת שיניים קצרות או שחוקות והשלמתן לאורכן המקורי
יצירת מראה צעיר וחיוני ובעיקר - טבעי
הרחבת שיניים צרות וסגירת מרווחים הקיימים בין השיניים
הבהרת שיניים באופן קבוע עד דרגה שהיא מעבר ליכולת של הלבנת שיניים רגילה
שינוי צורת השיניים לצורך קבלת חיוך יפה יותר.

מהו מהלך הטיפול? 
תחילת התהליך היא בדיקה כללית שבה מתקבלת תוכנית טיפול כללית (לטיפול בבעיות הנוגעות לבריאות השיניים) ותוכנית טיפול אסתטית (שנוגעת רק לשיפור מראה השיניים והחיוך).בשלב הבדיקה ניתן ליצור מודל שידמה את מראה השיניים לאחר הטיפול.

לאחר יצירת המודל, ניתן לקבל את ההערות וההארות של המתרפא לגבי הצורה וצבע, ולאחר הסכמתו ניתן למעשה להתחיל בטיפול עצמו שכולל: שיוף של השיניים במידה מועטה (כחצי מ"מ), הכנת ציפויי שיניים זמניים שילוו את המתרפא עד לפגישה הבאה - ההדבקה הסופית של השיניים היפות החדשות.

לרוב מספר המפגשים נע בין 3 - 4 כתלות במספר השיניים המטופלות.

האם זה ייראה טבעי?
ציפוי החרסינה (למינייט) הוא הפתרון הטבעי והמוצלח ביותר שקיים כיום לצורך קבלת חיוך מושלם. משום שהציפוי הוא דק ביותר ונע בין 0.3 -0.5 מ"מ, הוא מאפשר את מעבר האור דרך הציפוי והשן ובכך מתקבל מראה שיניים יפות בעלות מראה טבעי ולא "אטום" כפי שפעמים רבות אנו מבחינים בכתרים או שיני פלסטיק בתותבות.

כמה שנים יחזיקו לי הציפויים?
זמן החיים הממוצע של ציפוי שיניים הוא כ-15 שנה כתלות באופן שבו שומרים עליו (צחצוח שיניים למניעת חורים, למנוע פגיעה פיזית או חבלה בציפויים וכיוצב).

ומה אם אני מעשן\שותה המון קפה ותה האם יש סיכוי שהצבע של הציפוי ישתנה?
לחלוטין לא. הציפויים עשויים מחרסינה ואינם משנים את צבעם לעולם.


השן שלי נשברה ויש לי השלמה גדולה , האם הציפוי מתאים לי?
בעיקרון , כל עוד נותר מהשן יותר מחצי כותרת שן בריאה (הכוונה ללא חומר סתימה) הטיפול מתאפשר, אך הדבר תלוי בבדיקה ושילוב שיקולים נוספים. האלטרנטיבות הן לחזור על ההשלמה מחומר של סתימה לבנה כל כמה שנים או לבצע כתר אסתטי קבוע.


השן שלי אחרי טיפול שורש והצבע שלה השחיר, הציפוי יכול לעזור?
ייתכן שכן. הדבר תלוי מתי הט"ש בוצע ומידת ההשחרה הנוכחית. הפתרון למצב המתואר יכול להיות הלבנת של השן בלבד ועד ציפוי או אפילו כתר. ההחלטה תלויה בבדיקה שתעשה על ידי הרופא.

האם הציפוי מגביל אותי מאיזו בחינה?
היתרון הגדול ביותר של הציפוי הוא עדינותו ודקיקותו , מה שמאפר מראה טבעי ויפה. מכאן גם חסרונו: יש לשמור על כך שלא יופעל כוח לא רגיל על הציפוי. דוגמאות למה שלא כדאי לעשות עם ציפויים: כסיסת ציפורניים מרובה, שחיקת שיניים לילית ללא הגנה של סד לילה ועוד

שיקול נוסף אותו כדאי לקחת לפני ביצוע הציפויים הוא האפשרות לבצע הלבנת שיניים. הפעולה של הלבנת שיניים מאפשרת להלבין רק שיניים ולא שום חומר אחר שכבר קיים בפה שהוא לא שן (סתימות, כתרים, ציפויים..). לכן לעיתים אנו בוחרים לעשות את ההלבנה לפני ביצוע טיפולי אסתטים ובכך ניתן להתגבר על הקושי.


בואו להתרשם מאלבום העבודות המדהים של ד"ר יוסף

בואו לקבל המלצות ממטופלים שעברו את הטיפול אצל ד"ר יוסף

לקביעת תור לייעוץ: 03-6248236

bottom of page